آغاز دوره های آموزشی طب سنتی برای دانشجویان اتریشی

IMG_20160531_114601(2)

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب سنتی، برگزاری دوره آموزشی کوتاه مدت تئوری و عملی طب سنتی به زبان انگلیسی برای نخستین گروه دانشجویان اتریشی از روز سه شنبه ۹۵/۳/۱۱ با حضور این دانشجویان در محل سلامتکده احمدیه دانشکده طب سنتی آغاز  شد.
دکتر امیرهومن کاظمی معاون بین الملل دانشکده طب سنتی با بیان این مطلب که همکاری‌های آموزشی طب سنتی بین ایران و اروپا آغاز شده است، افزود: سال گذشته در جریان سفر رییس جمهوری کشور اتریش به ایران، تفاهم نامه ای در راستای آموزش طب سنتی بین دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران و کالج طب اروپایی اتریش با هدف معرفی طب سنتی ایرانی دراروپا منعقد شد با این رویکرد که بتوانیم دانشجویان اروپایی را برای آموزش طب سنتی در قالب دوره های نظری و بالینی جذب کشور کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد:‌ دومین هدف از انعقاد تفاهم نامه، اعزام اساتید ایرانی به کشور اتریش برای آموزش طب سنتی است. در همین زمینه در بهمن ماه سال گذشته چندین کارگاه طب سنتی در اتریش برگزار کردیم که با استقبال پزشکان ایرانی ساکن اتریش و پزشکان اروپایی مواجه شد.

مشاور بین الملل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت همچنین با بیان اینکه دانشجویان اتریشی وارد تهران شدند، تصریح کرد: این دانشجویان که در واقع خود از اساتید کالج طب سنتی کشور اتریش هستند در دوره کوتاه مدت دو هفته ای در دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران برخی از روش های طب سنتی را آموزش خواهند دید و با امکانات و توانمندی های علمی کشور آشنا خواهند شد تا در آینده دانشجویان خود را برای ادامه تحصیل در این زمینه به کشور راهنمایی کنند.

دکتر کاظمی خاطرنشان کرد: مباحثی از مبانی طب ایرانی، گیاهان دارویی، طب تلفیقی برای سرطان و بیماری های مغز و اعصاب، ماساژ، طب سوزنی و فشاری،‌ سبک زندگی و حجامت به دانشجویان اتریشی در این دوره کوتاه مدت ارائه خواهد شد که هدف آن آشنایی بیشتر این پزشکان با توانمندی های علمی ماست تا در آینده نزدیک دانشجویان خود را برای طی کردن دوره های بالینی معرفی کنند.

معاون بین الملل دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان گفت: این دوره با حمایت معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران و دفتر طب سنتی وزارت بهداشت برگزار می شود و امیدواریم زمینه ای برای جهانی سازی طب ایرانی و جذب دانشجویان بیشتر خارجی در آینده نزدیک باشد. لازم به ذکر است در برخی کشورهای اروپایی همچنان کتب ابن سینا و مبانی طب ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد که به آن طب اروپایی می گویند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *